" Disleksi Zihinsel Engel Değildir ! "

AİLELERİMİZE SORDUK...

aslı dağdeviren

Burası işini iyi yapmaya çalışan iyi niyetli insanlarla dolu bir merkez.Herkes işine çok ama çok hakim gönül rahatlığı ile herkese öneririm .

 
AYHAN ÇALIŞ

Disleksi nin Türkiye deki başkenti akademi Disleksi ve değerli çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Üreten eğiten ve paylaşan bundan da mutluluk duyan insanlara ne desek az.benim için çok ozelsiniz kardeşlerim yolunuz ve yolumuz açık olsun.

Ayhan Kenar

Akademidisleksiye başladığımızda oğlum Emre’ de pek bir değişiklik olacağını düşünmüyordum. Ama eşim ile geriye doğru baktığımızda, sanki eski Emre gitti yerine yenisi geldi, daha sakin, kendine güvenen, kendini daha iyi ifade eden biri oldu çıktı. Teşekkürler…


Akademidisleksi = Kendine daha çok güvenen kişiler ve verdiği eğitimlerle daha bilinçli aileler…

Aylin Kaya

Neler anlatsam? Neler yazsam?

Sayfalara sığar mı ki?


Oğlumun okuluna bizi görüşme için çağırdıklarında, sıradan bir görüşme olacağını düşünmüştüm. Fakat bana oğlumun “ disleksi” olduğunu düşündüklerinde ne dediklerini bile bilmiyordum. Biraz anlattılar, bu seferde “ ben daha önce nasıl fark etmedim?” diye kendimi suçladım uzun bir zaman. Sonra da herkes gibi bende internetten disleksi’ yi araştırmaya başladım.


Okulumuzun da yönlendirmesiyle Akademidisleksi ile tanıştık o arada gittiğimiz bir merkez daha oldu fakat orası bizi tam anlamı ile tatmin etmeyince tamamen Akademidisleksi’ ye yöneldik. İki yıldır da buradayız. Burada her şeyden önce yalnız olmadığımı anladım, tam bir aile gibi olduk. Oğlumun sorunu yalnızca benim değil, buradaki herkesin sorunu oldu, en başta da çok sevdiğimiz öğretmenimizin, oğlum öğretmeniyle çok güzel bir uyum yakaladı ve akademik başarısı her geçen gün yükselmeye başladı. Her şey daha güzel olacak tüm kalbim ile inanıyorum. Sevgiler…

Aylin Mirzaoğlu

Çocuğumun, disleksi olduğunu düşündüğümde internetten araştırma yaptım ve Akademidisleksi’ yi buldum. Gerek tanı koymadaki yardımları, gerekse şu anda çocuğumun okuma ve yazma becerisindeki İyileşmesindi sağladıkları katkıdan ötürü Akademidisleksi’ ye teşekkür ederim. Hem benim, hem çocuğumun içi rahatladı çünkü emin ellerdeyiz, kendimizi şanslı sayıyoruz.

Ayşe akbaş

Muhteşem siniz

Ayşe Gül Kasap

Akademidisleksi, disletik çocuklar için, sadece öğretimin verildiği bir yer değil, aynı zamanda, bazı değerlerin unutulmadığı, rol model olma özelliğine sahip öğretmenleriyle çok nitelikli bir eğitim kurumu.

Ceylan Karaata

Oğlum Adnan’ la 2,5 yaşından beri problem yaşıyorduk. Konuşma sorunları, anlamada güçlük vb. ilkokula başlayıncaya kadar psikolog ve konuşma terapistleri arasında gidip geldik. Okul hayatıyla birlikte ayrıca internetten yaptığım araştırmalarla öğrenme güçlüğü olduğunu fark ettik. Bu arada çok hareketli olduğu için üç yaşından itibaren çeşitli spor dallarına yönlendirdik. En son teniste karar kıldık ve doğru bir karar verdiğimizi anladık. Yaşıtlarının arasından sıyrıldı ve turnuvalarda başarı elde etti. Ama akademik olarak çok zayıftı. Okuma- yazma ve matematikte zorluk yaşıyorduk. Ege Üniversitesi’ nde görüştüğümüz çocuk psikiyatristi özel eğitim dersleri almasını önerdi. Araştırmalarımız sonucu “ Akademidisleksi” ile tanıştık. En bunalımlı olduğum gün burada görüştüğüm uzmanlar beni rahatlattı ve derslere başladık. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite ile Disleksi hakkında bilgilendik, oğlumuzun durumunu kabullendik. Adnan’ da büyük bir ilerleme olduğunu görüyoruz ve bu bizi özelliklede bir anne olarak beni çok mutlu ediyor.


Tüm Akademidisleksi eğitimcilerine, çalışanlarına teşekkürler…

DEĞER URAL

Akademidisleksi herşeyden öteye benim çocuğumun psikolojisini olumlu yönde etkiledi kızımın kendine olan güvenini toparlaya bileceğimi hiç düşünmüyordum.Teşekkürlerr..

deniz akın

Son derece profesyonel bir ekip , donanım noktasında tam bir disleksi merkezi.

deniz uslu

Türkçe PREP muhteşem bir program ve bu programı ülkemize kazandırdığınız için sonsuz teşekkürler...

Elçin Okur

Hüseyin, Akademidisleksi’ ye başladıktan sonra, hayal dünyasından sıyrılıp, neler yaptığının farkında olmaya başladı. Hem kendine güveni geldi hem de okulun, eğitimin farkına vardı. Dershane sınavında her bölümden bir yanlışla çıkıp, yüksek puan alması onu çok mutlu etti. Her kursu yarım bırakırdı burayı kesinlikle bırakmak istemiyor. Bırakalım mı diye sorduğumda gözleri hemen doluyor.


Akademidisleksi özgüvenin gelişmesinde ve eğitimi sevdirmede bize çok büyük bir destek. Emekleriniz için sonsuz teşekkür ederim…

ERDEM ÇEVİK

Akademidisleksi hakkında yazılan yorumlara aynen katılıyorum. Ülkemizde henüz yeni gelişmeye başlayan bir alan olmasına rağmen, alanına hakim, donanımlı, araştırmacı ve alanıyla ilgili yenilikleri takip eden bir merkez. Fakat bence akademidisleksiyi asıl önemli kılan zaman zaman tüccar mantığı ile hareket edilen ve suistimale açık olan özel eğitim alanındaki ilkeli duruşu ve kendilerine gelen insanlara yardım etme amacıyla hareket etmeleridir. Deneyimlerini, bilgi birikimini ve yapabileceklerini gocunmadan – ki bu tarz bir yaklaşım tarzı  zaten merkezin kalitesinin de bir göstergesidir – paylaşımcı olamaları insanlara ve eğitime verdikleri önemi de ortaya koyuyor. 

FİSUN UÇAR

disleksi konusunda kendiminde fazlaca yararlandığım doğru adres

FULYA

sizleri çok seviyorum çocuğum için yaptıklarınızı asla unutamam :)

FULYA ER ÖZTULUMBACI

Sizlere çok şey borçluyuz.Oglumu sizinle anladım,anlamlandirdim.Minnettariz.

GÖZDE BURCU

Disletik olduğunu çok geç öğrenmiş yeni mezun bir resim öğretmeni olarak Akademidisleksi nin yaptiği bilgilendirme ve disletik bireylere özellikle çocuklara verdiği destekleyici eğitimi taktir ediyor Türkiyenin birçok yerinde daha fazla akademi ile daha çok bireye ( en önemlisi daha çok öğretmene) ulaşmasini umut ediyorum.

GÜLAY TONUÇ AVCI

Disleksiden hakkında bilgilendirme yapan çok iyi bir eğitim kurumu. Keşke bir şubeleride yaşadığım yer Çorlu da olabilseydi.

GÜNSELİ FIRAT TOP ÖZ

disletik bir birey olarak konu ile ilgili ve bilgili insan sayısının azlığı dikkat çekici ve üzücü..çalışmalarınızı ilgi ile takip etmekteyim. ve tabi taktir etmekteyim..çevremde sorduğum tüm ilkokul öğretmenlerinin bu konu hakkında bilgisi olmadığını üzülerek tespit ettim.çalışmalarınız çok önemli.bir çocuğun hayatına dokunulsa kardır.sizi kutluyor başarılar diliyorum.

GÜRCAN GÜRBÜZ

Oğlumun eğitim sürecindeki katkılarınızdsn dolayı çok teşekkürler

Hayati Feratlar

Öğretmen+ öğrenen= öğrenilen

Öğretmen+ öğretilen= öğrenen

Öğretmen= öğretilen+öğrenen

Denklemlerinin çözümü= AKADEMİDİSLEKSİ…

HECE YÖNTEMİ

Tek adres.

İlke Kahraman

Akademidisleksi’ deki programımıza başladığımızda, gerek davranış gerekse akademik başarı konusunda, almamız gereken çok yol vardı. Kısa sayılabilecek bir sürede yolu yarıladığımızı görmek mutluluk verici.


Akademidisleksi, bizim için bir eğitim kurumundan çok daha fazlası…

İlknur Ersemerci

Akademidisleksi’ de tüm çalışanlar her konuda sizinle ilgililer. Kızım merkeze devam ederken yaşının da verdiği etki ile agresifleşmişti. Akademidisleksi bu konuda da bana yardımcı oldu. Psikologlarıyla görüşerek kızımın sakinleşmesini ve onu anlamayı başardım…

KADER URAL

Sürekli olarak kendilerini geliştiren bir yapıda olmaları insana güven veriyor.Uzmanların bilgi birikimini ve süreçlere hakimiyetini hemen fark ediyorsunuz .Disleksi ve Dikkat eksikliği konusunda alanında ülkemiz için büyük bir değer olduklarını düşünüyorum ...

Kadriye Süzer

En büyük başarımız, çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlayabilmek olsa gerek. Akademidisleksi bu yolda, geride hiçbir evladımız kalmadan bu yarışı bitirmemizde en büyük yardımcımız.


Akademik olarak derslerimizde eksik yanlarımıza yardımcı oluyor, öğretmenimizden eğitim ve davranışlarımızla ilgili sıkıntılarda yardım alıyoruz.

Melike Çakır

Alper, Akademidisleksi’ ye başlamadan önce kendini şimdi olduğu gibi ifade edemiyordu. Şu anda okuduğu bir yazıyı, izlediği bir filmi, çok daha net ve anlamlı bir şekilde anlatabiliyor. Derslere ilgisi arttı. Ders yaparken daha uzun bir süre ilgisini toplayabiliyor.


Akademidisleksi, bilgili, ilgili ve başarılı bir iş yapıyor. Her zaman devam etmesi dileğimle…

Meral Yıldız

Dislekside Türkiye de tek ve en güvenilir kurum.İyiki varsınız.Oğlumuni iki yıl içindeki değişimi inanılmaz.Akademidislekside çalışan herkese çok ama çok teşekkürler.

MÜRVET EYÜPOĞLU

Harika bir ekipsiniz. Genç dinamik kendinden emin ve inanılmaz derecede başarılı. Disleksi konusunu Bilinçlendirme çalışmaları, paylaştığınız etkinlikler ve başarı öyküleri sizin ne kadar doğru ve güzel bir yolda ilerlediğinizi gösteriyor. Teşekkürler smile ifade simgesi

Nilgün

Akademidisleksi’ yi internet aracılığı ile buldum. Kızımın okulda eşyalarını sık sık unutuyor olması beni kaygılandırmaya başlamıştı. Beşinci sınıfta bu unutma durumlarının azalmaması dikkat eksikliği olabileceğini düşündürmüştü. Yaptığımız görüşme sonucu, disleksi olduğu kanısına vardılar, böylelikle hemen eğitimine başladık. 2-3 ay gibi bir sürede, kızımın unutkanlığında ciddi bir düzelme olduğunu gördük. Türkçe eğitiminin bu çocuklarda önemli olduğunu söylediler ve bu konuda bize yardımcı oldular. 6 aylık bir süreç sonrası unutkanlık sorunumuz büyük ölçüde düzelmişti, okul derslerimizde notlarımız çok iyiye gitmeye başlamıştı.


Şimdi, kendini daha iyi ifade edebilmesi için de drama derslerine yönlendirdim. Drama derslerine devam ediyoruz. Bu süreçte Akademidisleksi hep yanımızdaydı, son derece profesyonel ve ilgililer. Bu arada merkezde bizimle ilgilenen yardımcıları da unutmamam gerekir, kaygı ile gittiğim ilk günden itibaren, bir çok güzel örneği vererek beni rahatlattılar, hep bizi kendimizi harika hissettirecek şekilde karşılıyorlar. Akademidisleksi iyi ki var ve bizimle. Herkese tüm inancı ve yüreğimle tavsiye ediyorum…

Nuray

Akademidisleksi ailesini tanıdıktan sonra güven,huzur ve farkındalık bu duyguları anlamına uygun yaşatan güzel sıcak bir aile olarak görüyorum . Tanışdığımız günden itibaren yani 3'5 yıldır yaşadığımız bütün olumsuzluklara tercuman oldular.İlk günden itibaren bütün saptama ve teşhisleri doğruydu sanki aynaya bakıyorduk.kızımda ki değişiklikleri sizlere tarif etmeye çalışayım öz güven ,yorumlama becerisi,anlama becerisi,sosyalleşme,dinleme becerisi,daha aklıma gelmeyen birçok şey var.bazen bazı duyguları anlatamazsınız kısaca işlerini çook severek yapan ve sürekli daha iyi olmayı hedefleyen sıcak bir eğitim merkezi.benim kızımla ilgili nasıl davranacağımı bilemediğim özel durumlarda bile yardımcı olarak rahatlatan çok özel bir eğitim merkezi.iyiki varsınız emeği geçen herkeze teşekkürler.iyiki varsınız.

NURTAÇ ASLAN TOK

Bir çocuğa öğretmekten ziyade özgüven kazandırmanın önemine inanan bir eğitimciyim. İnanmak başarmanın yarısıdır. Başarılarınızın devamını dilerim.

OĞUZHAN KIRDÖK

Akademidisleksi, Türkiye'de öğrenme güçlüğüne yönelik eğitim ve müdahalede yetkin bir kurumdur.

OĞUZHAN KIRDÖK

Akademidisleksi, Türkiye'de öğrenme güçlüğüne yönelik eğitim ve müdahalede yetkin bir kurumdur.

SELCAN SARIALTIN

disleksi konusunda eşi değil benzeri yok

ŞENNUR AKPÜRÇEK

"Kalabalıkta Kaybolmayın"
Uzman kadrosuyla üreten ve geliştiren , bilimsellikten ayrılmayan Akademi Disleksi'nin bu alanda öncü olduğunu düşünüyorum. Çocuğunuza zaman kaybettirmeden uzman ellere goturun. Başarılarınızın devamını diliyorum Akademi Disleksi.

Serap karaman

Iyi ki varsınız...biz çok şanslıyız...

SEVAL PALA

Profesyonel bir ekip.

ŞEVKİYE KAHYA

Kurumunuzla tanisali 2,5 yil oldu.Hepinizi ailemden biri gibi görüyorum.Ictenliginiz,samimiyetiniz sayesinde kizim ve ben de keyifle geliyoruz..bizler cok sansliyiz sizlere cok yakin oldugumuz icin umarim en kisa zamanda diger illerde de subeleriniz acilir...Bugüne kadar yapmis oldugunuz tüm projeleriniz mukemmeldi yenileri icin hepinize şimdiden basarilar diliyorum....

SEYHAN SOĞANCI

hem çocuklara hem de ailelere üst düzeyde hizmet veren, donanımlı ve yenilikçi bir ekip.

YELİZ ERSİN

Disleksi konusunda,Türkiye markası.

zafer utku çakılcı

Farklı olmayı farklılık edindiğinizi düşünüyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

zafer utku çakılcı

Farklı olmayı farklılık edindiğinizi düşünüyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.