" akademidisleksi 2007 den beri... "

ETKİNLİKLER

Bireysel eğitim:


İlk olarak kurumumuza gelen öğrencilerimizin aileleri ile görüşüp, öğrencinin genel değerlendirmesini alınır ve uygun gün ve saatlerde eğitime başlanır. Bireysel eğitimler sırasında yapılmış olan test ve değerlendirmelerin sonucuna göre, öğrencinin okul yaşamı ve günlük hayatta zorlandığı beceriler belirlenerek birebir olarak belirlenen ders programına uygun şekilde eğitim devam eder. Bu eğitimlerin içeriğinde dikkat, algı çalışmaları, okuma ve yazma becerilerini geliştirici, hataları azaltan, hızı arttıran etkinlikler, aritmetik becerilerini güçlendirici çalışmalar, zaman ve mekan algısını geliştirici aktiviteler, organizasyon becerilerinin gelişimini sağlayan aktiviteler, motor koordinasyon geliştirici çalışmalar yapılmaktadır.


Grup Eğitimi:


Öğrencilerimizle bireysel derslerde çalışılan etkinliklerin grup ortamında genellenmesi sağlanarak, sınıflarında yaşadıkları sıkıntıları en aza indirmek amaçlanmaktadır.


Drama Çalışmaları:

Dislektik ve / veya dikkat eksikliği ve hiperakttivite bozukluğu yaşayan çocuklar düşünüldüğünde; uzun süre yaşanılan, özellikle okul başarısızlıkları sonucu sosyal becerilerde sıkıntı çok yoğun görülür. Özgüven duygusu gelişimi ile benlik saygısının artırılması amacı ile bireysel ve grup çalışmaları yapılmaktadır. Çocukların yaş özelliklerine göre duygusal ve sosyal gelişim desteklenmektedir.


Yaz okulu:

Yaz tatilin verimli bir şekilde geçirilmesini hedeflediğimiz programımızdır. Yaş özellikleri ve seviyeleri dikkate alınarak oluşturulan gruplarda eğlenceli ve bilgileri pekiştirici aktiviteler düzenlemektedir. Konusunda uzman eğitimcilerimizle; drama, sanat atölyesi, bilimsel çalışmalarının yanı sıra, dikkat, algı, okuma ve matematik etkinliklerinin grup çalışmaları ile genellenmesi hedeflenerek öğrencilerimizi hem sosyal hem de bilişsel alanlarla destekliyoruz.


Aile Eğitimleri:

Eğitim yılı başında ailelerin ihtiyaçları belirlenerek bu ihtiyaçlar doğrultusunda uzmanlarımız tarafından eğitim öğretim yılı içerisinde aile eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimlerin tarih ve konuları önceden duyurulmaktadır. Katılmak isteyen aileler önceden katılım durumlarını belirterek bu çalışmalardan ücretsiz olarak yararlanmaları sağlanmaktadır.