" Kapıyı Açın "
8
Kas.
2016
Çocukus'ta disleksi günü

Çocukus'ta disleksi günü

 

 

İZMİR'in Alsancak semtindeki, hareket odaklı oyun merkezi ÇocukUs, Disleksi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Akademi Disleksi ve Sofist Psikolojik Danışmanlık ile el ele vererek, 36 çocukla çok özel bir çalışma gerçekleştirdi. 
Öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklar için özel bir denge parkuru oluşturan Çocukus'a gelen çocuklar, motor koordinasyon ve aynalama faaliyetlerine katıldı. Disleksinin bir hastalık veya engel olmadığının altını çizen Sofist Psikolojik Danışmanlık Merkezi Sorumlu Müdürü Elif Can Öztürk, "Her bireyin öğrenme stili farklıdır. Bu noktada önemli olan, çocuktaki görsel veya işitsel, yani hangi alanın daha güçlü olduğunu bulmak ve buna yönelik çalışmalar gerçekleştirmek. Bugün her 5 çocuktan 1'inde öğrenme güçlü var. Bu tanıya sahip olanların motor koordinasyon, işitsel algı, yönelge takibi, sıralı bir şekilde görevi sonlandırabilme ve verilen görevi yapabilme gibi konularda sorunlar yaşadığını görüyoruz. Bu konuda ciddi bir altyapıya sahip ÇocukUs'ta yaptığımız farkındalık eğitiminin çocukların öğrenme sürecinde çok etkili olacağına inanıyorum" dedi.
ÇocukUs Yöneticisi Hande Özel ise çocukların gelişim alanlarını destekleyici çalışmalara ev sahipliği yapmanın çok önemli olduğunu belirterek, "Hareket odaklı oyun merkezi olarak, bu sürecin bir parçası olmak ve yaptığımız güzel başlangıcın devamını getirmek istiyoruz. Psikologlar eşliğindeki çalışmalarımız, giderek büyüyecek ve bir program halini alacak" diye konuştu.

 

http://www.gundemsonhaber.com/cocukusta-disleksi-gunu.html

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF